Még meg sem nyílt a kávéház, amikor az ország neves cukrászmesterei úgy döntöttek, hogy városunkban rendezik meg a rendes évi cukrásztalálkozójukat. Több mint hetven mester látogatott Mátészalkára, ahol Szabó Sándor olimpiai bajnok cukrászmester mellett vendéglátójuk volt dr. Hanusi Péter, polgármester, Buzogány Béla, színművész-rendező, a…
A tervek szerint egy több ezer kötetes könyvtár került volna az emeleti galériára. A kávéházi „álmodó”, Pénzes Ottó készen is állt arra, hogy családi könyvtárát áthelyezze az épületbe, s a köz javára bocsássa. A belsőépítészeti munkák és a képzőművészeti galéria kialakítása közben azonban kiderült,…
A kávéházak jellegzetesen a polgári életforma színterei. Ennek az ízlésvilágnak szerves része a művészet szeretete. A polgári otthonokban és közösségi terekben jeles alkotók festményei, szobrai adtak, adnak lehetőséget az igényes enteriőr kialakítására, a műélvezetre. Bár a névadó természetesen a város kiemelkedő irodalmár szülötte, Képes…
A Képes Kávéház emeleti galériáján a Képes Géza Szalonból nyíló különterem Makovecz Imre nevét viseli. A bejárat előtt áll Bíró Lajos „Angyalkapu” című alkotása, ami valójában egy Makovecz emlékmű terve. Nem őrzünk itt személyes tárgyakat, ereklyéket a Mestertől, egyszerűen csak az emlékét ápoljuk és…
Talán csak a messziről jött emberek találgatják azt, hogy miért is a Képes nevet kapta ez a gyönyörű kávéház. A mátészalkaiak pontosan tudják, hogy minden idők egyik legműveltebb magyar költője – aki nem mellesleg műfordító, irodalomtudós is volt –, Képes Géza a névadó. A…
Azt mondják, hogy a cukrászda – a kicsit édeskés pletykahely – női, míg a kávéház – az emelkedett szellemű – férfi jellegű vendéglátóhely. Ezzel a megállapítással biztosan sokan vitatkoznának, de legyünk méltányosak az „erősebb” nemmel legalább annyiban, hogy emlékeztetjük az igazi férfiúi felelősségére, ami…