A kávéházak jellegzetesen a polgári életforma színterei. Ennek az ízlésvilágnak szerves része a művészet szeretete. A polgári otthonokban és közösségi terekben jeles alkotók festményei, szobrai adtak, adnak lehetőséget az igényes enteriőr kialakítására, a műélvezetre. Bár a névadó természetesen a város kiemelkedő irodalmár szülötte, Képes…
A Képes Kávéház emeleti galériáján a Képes Géza Szalonból nyíló különterem Makovecz Imre nevét viseli. A bejárat előtt áll Bíró Lajos „Angyalkapu” című alkotása, ami valójában egy Makovecz emlékmű terve. Nem őrzünk itt személyes tárgyakat, ereklyéket a Mestertől, egyszerűen csak az emlékét ápoljuk és…
Talán csak a messziről jött emberek találgatják azt, hogy miért is a Képes nevet kapta ez a gyönyörű kávéház. A mátészalkaiak pontosan tudják, hogy minden idők egyik legműveltebb magyar költője – aki nem mellesleg műfordító, irodalomtudós is volt –, Képes Géza a névadó. A…
Azt mondják, hogy a cukrászda – a kicsit édeskés pletykahely – női, míg a kávéház – az emelkedett szellemű – férfi jellegű vendéglátóhely. Ezzel a megállapítással biztosan sokan vitatkoznának, de legyünk méltányosak az „erősebb” nemmel legalább annyiban, hogy emlékeztetjük az igazi férfiúi felelősségére, ami…
Tavasszal, nyáron és kora ősszel a kávéház legnépszerűbb helye a Szalkai László térre nyíló terasz. Itt még a kisgyermekes szülők is nyugodtan szürcsölgethetik a kávéjukat, kóstolgathatják az egyéb finomságokat, hiszen a mini játszótéren teljes biztonságban ugrálhatnak, hintázhatnak csemetéik. Ha valakinek itt a város szívében…
Mátészalka mindig bővelkedett különleges emberekben. Török Laci bácsi, alias Maszek úr is ilyen érdekes figurája a városnak. Közel a nyolcvanadik évéhez is imponáló kisportolt teste, de igazán mindenki a hatalmas ősz szakállát csodálja. Ő mindenki Mikulása és Ő az, aki mindig készenlétben áll, ha…